Odżywczy płyn micelarny Vianek - analiza składu i pierwsze wrażenie



Cześć!
Dzisiaj postanowiłam podzielić się pierwszym wrażeniem, jakie zrobił na mnie odżywczy płyn micelarny tonik 2w1 Vianek. Po dwóch tygodniach używania śmiało mogę powiedzieć, że pierwsze wrażenie jest dobre 😍. Dobrze zmywa pełny makijaż, aczkolwiek nie używałam ostatnio tuszu wodoodpornego, więc nie wiem jak sobie z nim poradzi. Zapach mi odpowiada, ale wiadomo, to jest subiektywne odczucie 😉. Obecnie używam go rano i wieczorem. Rano przecieram nim twarz i od razu nakładam krem (bez tonika, bo ten kosmetyk ma w sobie płyn micelarny i tonik). A wieczorem robię nim demakijaż (jeszcze dwa tygodnie temu w tym miejscu stosowałam oliwkę HIPP i rewelacyjnie się sprawdzała do zmywania makijażu), po czym myję twarz żelem, stosuję tonik i krem.

Demakijaż - pierwszy krok do pięknej cery

Analiza składu
A teraz czas na skład. Rozłóżmy go na czynniki pierwsze:

Aqua - woda. Jest jednym z podstawowych składników w kosmetyków i znajdziecie ją niemal wszędzie. Jest na początku składu, więc jest jej najwięcej (to normalne 😉). Pełni rolę rozpuszczalnika i nośnika substancji aktywnych.

Decyl Glucosie - glukozyd decylowy. Jest delikatną substancją powierzchniowo czynną pochodząca z oleju kokosowego i cukrów. Jest biodegradowalny i łagodny skóry i włosów. Zalecany do stosowania w kosmetykach dla dzieci i niemowląt.

Glycerin - gliceryna. Jest humektantem (nawilżaczem). Zwiększa transport składników z kosmetyków wgłąb skóry. Zatrzymuje wodę w naskórku.

Calendula officinalis flowe extract - Ekstrakt z nagietka lekarskiego. Stymuluje proces odnowy naskórka i zapobiega nadmiernemu złuszczaniu. Oczyszcza pory, chroni przed podrażnieniami. Ma działanie ściągające. Przyspiesza proces gojenia i bliznowacenia ran. Działa przeciwzapalnie. 

Propanediol - jest nośnikiem substancji aktywnych. Ponadto jest nawilżaczem i naturalnym konserwantem. 

Panthenol - prowitamina B5. Humektant. Przyspiesza regenerację naskórka. Chroni skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień. Działa ochronnie i kondycjonująco na włosy. Ponadto nadaje im objętości i pogrubia je.

Prunus armenica kernel oil - olej z pestek moreli. Emolient. Nawilża, odżywia, ujędrnia. Wspomaga regenerację skóry, opóźnia procesy starzenia, zabezpiecza skórę przed wysychaniem.

Hippophae rhamnoides oil - Olej rokitnikowy. Stymuluje procesy regeneracji naskórka. Przyspiesza gojenie wyprysków na tle alergicznym. Posiada zdolność do częściowej absorbcji promieniowania słonecznego. Zwalcza wolne rodniki. Działa przeciwzmarszczkowo. Zapobiega wypadaniu włosów i dodaje im połysku.

Lecithin - lecytyna. Emulgator. Chroni skórę przed utratą wody. Pomaga składnikom aktywnym wnikać głębiej do skóry.

Citric Acid - kwas cytrynowy. Należy do kwasów AHA. Ma działanie złuszczające, co przyczynia się do usuwania przebarwień skóry i jej rozjaśnienia. Reguluje pH i zwiększa trwałość kosmetyków.

Phytic Acid - kwas fitowy. Reguluje pH i konserwuje. Rozjaśnia i działa antyoksydacyjnie. Obkurcza naczynka krwionośne, lekko złuszcza.

Cocamidopropyl Betaine - betaina kokamidopropylowa. Środek powierzchniowo-czynny.  Pozyskiwana z oleju kokosowego. Działa przeciwbakteryjnie, pianotwórczo. Jako łagodny detergent nie narusza całkowicie bariery hydrolipidowej. Łagodzi działanie SLS, SLES.

Benzyl Alcohol - Alkohol benzylowy (fenylometanol). Naturalnie występuje w olejkach eterycznych. Jest naturalnym konserwantem. Reguluje lepkość produkru. Jest dopuszczony do stosowania w kosmetykach naturalnych.

Parfum - kompozycja zapachowa. Ma naturalne lub syntetyczne pochodzenie. Może uczulać.

Dehydroacetic acid - kwas dehydroowocowy. Jest dopuszczony do stosowania w kosmetykach naturalnych. konserwant.

Benzyl Salicylate - salicylan benzylu. Konserwant. Substancja zapachowa (nadaje zapach kwiatowy)

Hexyl Cinnamal - aldehyd heksylocynamonowy. Nadaje jaśminowy zapach.

Lilial - lilial. Składnik olejków eterycznych. Nadaje liliowy zapach.

Coumarin - kumaryna. Składników olejków eterycznych. Nadaje zapach wysuszonej trawy.

Podsumowując
Składom daję okejkę. Moim zdaniem można używać. A co Wy sądzicie o składzie? Coś wzbudza Wasze wątpliwości? Używałyście kiedyś tego płynu? A może macie inny w zanadrzu? Dzielcie się w komentarzach!




Pozdrawiam
Pudrem Po Buzi

Komentarze

  1. O teraz będzie wiadomo co te nieznane mi nazwy w kosmetykach oznaczają:) więcej takich postów! A możesz coś o szamponach i ich składnikach wspomnieć?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że mój wpis okazał się pomocny :). Wpis o szamponach pojawi się na blogu, a masz na myśli coś konkretnego?

      Usuń

Prześlij komentarz